ABM Solid zostanie wykluczony z GPW

Wykres giełdowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie podjął uchwałę, która wykluczy z obrotu giełdowego na rynku głównym akcje spółki ABM Solid. Akcje spółki znikną z rynku od 27 lipca 2019 r.

Upadłość likwidacyjna

Spółka ABM Solid od ponad sześciu lat, z powodu trudnej sytuacji płynnościowej, znajduje się w upadłości układowej. Kłopoty finansowe firmy rozpoczęły się w latach 2011-2012 podczas kryzysu w branży budowlanej. Zarząd spółki w czerwcu 2012 r. złożył wniosek o upadłość układową, która po początkowych problemach został przyjęta.

W grudniu 2018 r. odbyło się głosowanie nad zawarciem układu z wierzycielami, które zostało odrzucone. W konsekwencji postępowanie zostało zmienione z układowego w likwidacyjne. Jego uprawomocnienie nastąpiło 26 stycznia br. Zgodnie z zasadami GPW, po upływie sześciu miesięcy od uprawomocnienia się upadłości, akcje firmy zostają wykluczone z obrotu. W następstwie tego z dniem 27 lipca br. spółka ABM Solid opuści giełdę warszawską.

Strata w I kw. 2019 r.

W I kw. 2019 r. spółka ABM Solid zanotowała 6,9 mln zł przychodów, wobec 8,1 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przełożyło się to na spadek o prawie 15% r/r. W okresie styczeń-marzec br. firma zanotowała stratę netto na poziomie 404 tys. zł, w porównaniu do 89 tys. zł zysku w I kw. 2018 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *