Aldesa za ponad 181 mln zł wyposaży 133 stacje kolejowe

peron w Sopocie

Ten post dostępny jest także w języku: English

PKP PLK podpisały dziś (13 stycznia 2019 r.) umowę za ponad 181 mln zł netto z konsorcjum Aldesy na zaprojektowanie, dostawę oraz instalację elementów dynamicznej informacji pasażerskiej i systemu monitoringu. Prace realizowane będą na 133 stacjach i przystankach kolejowych w sześciu województwach.

Bezpiecznie i z pełną informacją

Dzięki inwestycji pasażerowie będą mogli korzystać z dodatkowych informacji o rozkładach jazdy, dzięki nowemu systemowi dynamicznej informacji dla podróżnych. Także wyświetlacze, infokioski oraz nowe nagłośnienie ułatwią codzienne podróże, a monitoring zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Centralny System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (CSDIP) zapewnia błyskawiczne przekazywanie informacji do każdego wyświetlacza i systemu rozgłoszeniowego przy pomocy nowej, niezależnej sieci. System ten funkcjonuje już m.in. w Zielonej Górze czy na linii obwodowej w Warszawie.

Nowa aplikacja w systemie monitoringu umożliwi z kolei obserwowanie stacji przez całą dobę, wykrywanie ruchu i natychmiastową reakcję operatora w razie wystąpienia niebezpieczeństwa. Każde wtargnięcie na tory, czy przejście przez nie w niedozwolonym miejscu zostanie odnotowane przez system i przekazane funkcjonariuszom Straży Ochrony Kolei.

E 20 i E 30

W ramach inwestycji prace zostaną wykonane na 133 stacjach i przystankach w sześciu województwach (lubuskim, wielkopolskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i dolnośląskim) na linii E 20 Rzepin – Poznań – Konin – Warszawa – Terespol oraz linii E 30 Zgorzelec – Wrocław.

Kontrakt wart ponad 181 mln zł zrealizuje konsorcjum firm w składzie: Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o. (Lider), Aldesa Construcciones S.A. (Partner) oraz Aeronacal de Construcciones e Instalaciones S.A. (ACISA) (Partner). Projekt współfinansowany jest z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *