Aktualności Zmiany kadrowe

Arkadiusz Arciszewski w zarządzie Trakcji PRKiI

Arkadiusz Arciszewski Trakcja PRKiI

Rada nadzorcza Trakcji PRKiI, 10 października br. powołał na stanowisko wiceprezesa zarządu, związanego z firmą od grudnia ubiegłego roku, Arkadiusza Arciszewskiego, który będzie odpowiedzialny w spółce za pion techniczny. Tym samym zarząd firmy ma obecnie czteroosobowy skład.

Bogate doświadczenie

Arkadiusz Arciszewski to absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach na Wydziale Budownictwa Lądowego o specjalizacji Budowa Dróg i Mostów. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w branży, zarówno po stronie generalnego wykonawcy jak i inwestora. W swojej karierze pracował m.in. dla takich firm jak Strabag, Polaqua, Budimex, czy PKP PLK, w których zajmował stanowisko zastępcy dyrektora Centrum Realizacji Inwestycji.

Z Trakcją związany jest od grudnia 2018 r., kiedy to zaczął pracę w spółce na stanowisku dyrektora dywizji drogowo-mostowej. W sierpniu br. został natomiast dyrektorem operacyjnym odpowiadającym za pion produkcji.

W swojej bogatej karierze zawodowej był odpowiedzialny za szereg kluczowych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce, takich jak modernizacja linii kolejowej E 65, budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Lubień – Naprawa, czy budowa trasy mostu północnego w Warszawie.

Obecny skład zarządu spółki uzupełniają: Marcin Lewandowski, prezes zarządu oraz wiceprezesi Paweł Nogalski i Aldas Rusevičius. 30 września br. organ wykonawczy Trakcji opuścili Marek Kacprzak oraz Maciej Sobczyk.

Ryzyko wkalkulowane w oferty

Arkadiusz Arciszewski w dniu nominacji na stanowisko wiceprezesa Trakcji brał udział w dyskusji panelowej poświęconej obszarom największego potencjału oraz zagrożeń w sektorze budownictwa inżynieryjnego na organizowanym przez PMR IV Forum Budownictwo w Polsce 2020. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że w jego ocenie podczas współpracy z GDDKiA oraz PKP PLK ryzyka są cały czas zbyt przerzucone na wykonawcę. Konieczność ich uwzględnienia w ofertach sprawia, że nagminnie przekraczane są kosztorysy inwestorskie.

Nowy wiceprezes Trakcji podkreślił, że jako dyrektor produkcji zwracał szczególną uwagę swoim współpracownikom, aby w kwestiach finansowych unikali roszczeń, gdyż to od razu kieruje spór na ścieżkę sądową. Istotne jest wypracowanie takiego mechanizmu, który oszczędzi prace sędziom i pomoże w prowadzeniu dialogu dążącego do rozwiązania konfliktu w sposób szybki i skuteczny. Kwestie waloryzacyjne są również bardzo istotne, ale powinniśmy na sytuację spojrzeć szerzej, bo nie tylko waloryzacja jest obecnie kłopotem, zwrócił uwagę Arkadiusz Arciszewski.

Trakcja PRKiI w I połowie 2019 r. zanotowała 35,75 mln zł skonsolidowanej straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej oraz 655,42 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy