Atal: przenosiny z zarządu do rady nadzorczej

sala konferencyjna

Ten post dostępny jest także w języku: English

Mateusz Juroszek, wiceprezes Atalu, postanowił zrezygnować z piastowanej dotąd funkcji stając się równocześnie jednym z kandydatów na nowego członka Rady Nadzorczej dewelopera. Zmiany podyktowane są planami Mateusza Juroszka związanymi z innymi działalnościami biznesowymi z portfela inwestycyjnego swojej rodziny.

Największa w Polsce firma bukmacherska

Mateusz Juroszek to absolwent Wydziału Zarządzania Strategicznego Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, na którym ukończył studia na kierunku zarządzanie i marketing o specjalności zarządzanie strategiczne. Od 2012 r. jest prezesem zarządu największej firmy bukmacherskiej w Polsce, posiadającej ponad 47% udział w rynku – Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne (STS). Firma ta w ciągu ostatnich 6 lat zwiększyła swoje przychody ponad dziesięciokrotnie do 2,41 mld zł w 2018 r. Mateusz Juroszek jest także jednym ze strategicznych inwestorów w yestersen.

Rekord za rekordem

W I połowie 2019 r. Atal zakontraktował sprzedaż 1 616 mieszkań (wzrost o 26,3% r/r), co jest najwyższym wynikiem w historii firmy w półrocznej perspektywie. Natomiast w samym II kwartale br. spółka sprzedała 904 lokale, co także jest rekordem kwartalnym. Co więcej, miesięczny rekord sprzedażowy dewelopera również pochodzi z tego roku (348 umów zawartych w kwietniu).

W okresie styczeń-czerwiec 2019 r. najwięcej lokali spółka sprzedała w Warszawie (387), Wrocławiu (270), Łodzi (254) oraz Krakowie (237). Atal przewiduje, że w całym 2019 r. liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie ok. 2,8 tys. sztuk.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *