Atal wchodzi na rynek biurowców we Wrocławiu

Biurowiec

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Atal wprowadziła do oferty biurowiec w południowej części Wrocławia, który będzie zlokalizowany przy ul. Krakowskiej 35. Jest to pierwszy nowoczesny biurowiec w portfolio dewelopera, chociaż Atal ma na swym koncie szereg mniejszych obiektów z biurami. Kolejne projekty biurowe firma planuje w innych lokalizacjach.

Krakowska 35

Nowy biurowiec Krakowska 35 dostarczy ok. 13,5 tys. m2 powierzchni użytkowej i będzie stanowił część inwestycji Atal Business Centers. Planowany termin oddania do użytku biurowca to I kw. 2021 r. Projekt inwestycji powstał w biurze projektowym Kuryłowicz & Asscoiates. Biurowiec zdobył certyfikat BREEAM Very Good dla Design Stage.

Obiekt będzie się składał z sześciu kondygnacji naziemnych oraz jednej podziemnej. Powierzchnia typowego pietra wynosi ok. 2,3 tys. m2. Zaplanowano także dwukondygnacyjne lobby oraz pięć szybkobieżnych wind.

Mieszkania nadal kluczowe

Według prezesa Atalu Zbigniewa Juroszka spółka nadal koncentruje się na budowie i sprzedaży mieszkań. Pozostałe inwestycje komercyjne m.in. lokale inwestycyjne czy biurowce są tylko uzupełnieniem oferty. Celem dewelopera będzie dążenie do optymalnego wykorzystania gruntów, które znajdują się już w banku ziemi spółki. Atal w swojej historii zrealizował już mniejsze inwestycje biurowe m.in. Armii Krajowej 61 we Wrocławiu oraz Porcelanowa 10 w Katowicach.

Wzrost sprzedaży mieszkań

Grupa Atal w okresie I-III kw. 2019 r. sprzedała 2 305 lokali, co przekłada się na wzrost o ok. 28% r/r. W tym okresie najwięcej lokali spółka sprzedała w Warszawie (495), Łodzi (402), Krakowie (361) oraz Wrocławiu (360). W Katowicach podpisano 291 umów deweloperskich i przedwstępnych, w Poznaniu 267, a w Trójmieście 129. Atal przewiduje, że w całym 2019 r. liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie ok. 3 tys. sztuk.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *