Austrotherm otworzył zakład w Grodkowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Firma Austrotherm uruchomiła w Grodkowie nowoczesny zakład produkujący styropian. To trzecia obok Oświęcimia i Skierniewic fabryka, w której będą wytwarzane materiały do termoizolacji na potrzeby budownictwa. Zakład wykorzystuje najnowsze i unikalne na polskim rynku technologie produkcji, supernowoczesny park maszynowy oraz zaawansowane systemy automatyzacji, digitalizacji i bezpieczeństwa produkcji od renomowanych polskich producentów.

W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie 50 osób, mieszkańców Grodkowa i gmin sąsiadujących. Fabryka to również solidne wsparcie i impuls do rozwoju gospodarki rynku pracy na Opolszczyźnie.

– Troska o najwyższą jakość produktów wpisana jest w rutynowe działania firmy Austrotherm. Wiemy, że dobra jakość w odniesieniu zarówno do produktów, jak i obsługi klienta zawsze jest w cenie. Nasze starania doceniają klienci, dlatego zapotrzebowanie na produkty naszej marki z roku na rok jest coraz większe. W ostatnim czasie na popyt wpływa rządowy program walki ze smogiem oraz znaczne podwyżki cen energii. Także rekordowe przeroby w budownictwie mieszkaniowym były dla nas ważnym sygnałem do zwiększenia potencjału w postaci nowego zakładu. Liczymy, że pozwoli on na zaspokojenie potrzeb wszystkich dotychczasowych i potencjalnych odbiorców – mówi Anna Śpiewak, prezes zarządu Austrotherm.

Jerzy Płonka, wiceprezes zarządu dodaje – Obszar, na którym powstała fabryka liczy 2,5 ha. Hala produkcyjna, wyposażona w urządzenia polskich producentów pozwoli na przyjęcie większej liczby zamówień niż dotychczas, bez obaw o termin ich realizacji. Pierwsze ciężarówki ze styropianem opuściły  fabrykę w Grodkowie, w marcu 2021 roku.

Źródło: Austrotherm

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *