BIK czterokrotnie zwiększa poziom komercjalizacji w 2019 r.

Hala przemysłowa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) w minionym roku podpisało umowy najmu na blisko 40 tys. m² powierzchni magazynowej i biurowej, co oznacza czterokrotne zwiększenie poziomu komercjalizacji w porównaniu z wynikiem z 2018 r., podała spółka.

Przedłużenia najmu i nowe powierzchnie

Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych Grupa BIK w 2019 r. podpisał umowy najmu na 40 tys. m² powierzchni, z których ponad 37,5 tys. m² stanowiły powierzchnie magazynowe, a ponad 2 tys. m² było przeznaczonych na biura. Poziom komercjalizacji zwiększył się czterokrotnie w stosunku do 2018 r., kiedy to podpisano umowy najmu na łącznie 10,8 tys. m² (9,8 tys. m² powierzchni magazynowej oraz blisko 1 tys. m² powierzchni biurowej).

Skala zawartych umów w minionym roku potwierdza wysoką atrakcyjność oferty przygotowanej dla klientów. Zawarte kontrakty dotyczyły głównie przedłużenia najmu na kolejne okresy, a także zamówienia nowych powierzchni. Największą umowę, dotyczącą wynajęcia ponad 15,5 tys.m² zwarto z globalną firmą logistyczną Dachser w ramach powstającego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I. Nowy obiekt przekazany zostanie najemcy jeszcze w I kw. br., podkreślił Mirosław Koszany, prezes BIK, cytowany w komunikacie spółki.

80 tys. m² w realizacji i przygotowaniu

Deweloper aktualnie w realizacji bądź przygotowaniu posiada projekty, które dostarczą łącznie ok. 80 tys. m² powierzchni komercyjnej. Na zaawansowanym etapie są już prace budowlane przy wspomnianym centrum logistycznym BIK Park Wrocław I, a kolejne dwie inwestycje, czyli centrum logistyczne Kraków III oraz szósta hala na terenie Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu są na etapie przygotowania.

Grupa BIK zarządza obecnie trzema parkami logistycznymi o łącznej powierzchni najmu sięgającej 30 tys. m². W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się również budową i wynajmem powierzchni w segmencie parków handlowych. W swoim portfelu spółka posiada Retail Park Karpacka w Bielsku-Białej o powierzchni najmu blisko 7 tys. m².

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *