Budimex Nieruchomości na sprzedaż za 1,5 mld zł

Budimex Nieruchomości inwestycja

Ten post dostępny jest także w języku: English

Budimex sprzedaje Budimex Nieruchomości za 1,5 mld zł. Deweloper zostanie przejęty przez polsko-czeską spółkę.

22 lutego 2021 r. została podpisana warunkowa umowa sprzedaży Budimeksu Nieruchomości. Spółka zostanie przejęta przez fundusz Cornerstone Partners z siedzibą w Warszawie oraz czeskiego dewelopera Crestyl Group, poprzez specjalnie utworzoną w tym celu spółkę CP Developer S.àr.l Warunkiem sprzedaży jest uzyskanie zgody Prezesa UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów). Sprzedaż Budimeksu Nieruchomości jest największą transakcją w okresie pandemii w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość transakcji w warunkowej umowie sprzedaży udziałów wyceniono na 1,513 mld zł.

Kilkumiesięczny proces przeglądu opcji strategicznych, poprzedzający decyzję o sprzedaży, rozpoczął się w lipcu 2020 r. Cały pakiet spółki zostanie przejęty przez wybranych inwestorów. Budimex nie zrezygnuje z innych opcji strategicznych do czasu przeniesienia własności udziałów w Budimex Nieruchomości. Ostateczna finalizacja umowy ma nastąpić w ciągu sześciu miesięcy.

Budimex znany jest głównie z budowy infrastruktury drogowej i kolejowej. Firma posiada także wydzieloną spółkę z branży mieszkaniowej, Budimex Nieruchomości, która właśnie trafiła na sprzedaż. Spółka wybudowała dotychczas ponad 17 500 mieszkań, a w realizacji jest obecnie kilkanaście kolejnych projektów w 5 miastach Polski.

Spółka Crestyl realizuje obecnie 15 inwestycji na terenie Czech, o wartości przekraczającej 1,2 mld euro. Budimex Nieruchomości jest pierwszą inwestycją zagraniczną firmy, specjalizującej się realizacji wielofunkcyjnych nieruchomości mieszkaniowych. Natomiast Cornerstone Partners zarządza inwestycjami typu private equity.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *