Budimex szuka ponad 1,1 tys. pracowników

Budimex rozpoczął poszukiwania ponad 1,1 tys. pracowników w ponad 50 różnych specjalizacjach, których chce zatrudnić do końca 2019 r., podała spółka w komunikacie prasowym.

Niedobór pracowników to jeden z głównych problemów branży budowlanej z jakimi borykają się firmy. Budimex, generalny wykonawca w segmencie infrastruktury, przemysłu, energetyki i budownictwie ogólnym rozpoczął innowacyjny w branży budowlanej w Polsce zewnętrzny program rekomendacji osób do pracy. Nowy system rekrutacji pod nazwą Polecam Budimex polega na tym, że każda osoba, która skutecznie pomoże znaleźć pracownika na poszukiwane przez firmę stanowisko, otrzyma nagrodę w wysokości do 2 tys. zł. Grupa szuka pracowników o różnych specjalizacjach, m.in. kierowników budów, inżynierów robót, majstrów, inżynierów robót torowych itp.

Budimex obecnie zatrudnia ponad 7 tys. osób. Dla porównania w 2014 r. zatrudnienie firmy wynosiło ok. 4,5 tys. pracowników. Cezary Mączka, członek zarządu i dyrektor zarządzania zasobami ludzkimi poinformował, że w I poł. 2018 r. Budimex na 240 poleceń zatrudnił prawie 100 pracowników.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *