Budimex wdraża system Oracle HCM Cloud

Pracownicy Budimeksu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Budimex rozpoczął wdrażanie systemu informatycznego wykorzystującego sztuczną inteligencję w zarządzaniu wszystkimi procesami HR. Jest to największy projekt tego typu w branży budowlanej w Polsce.

Budimex w chmurze

Pracownicy Budimeksu będą mogli skorzystać ze wsparcia informatycznego Oracle HCM Cloud już w tym roku. Projekt będzie wdrażany modułami, na przestrzeni tego i kolejnego roku. System pomoże m.in. w rekrutacji, wdrażaniu pracowników, planowaniu ich rozwoju oraz szkoleń. Zapewni również samoobsługę w zakresie administracji personalnej, dostęp do raportów oraz zagregowanych danych.

Technologia ma pomóc firmie w podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych oraz w zarządzaniu procesami zasobów ludzkich za pomocą jednego scentralizowanego systemu. Będzie wykorzystywana przy ocenie okresowej i stawianiu celów, planowaniu rozwoju kariery, wynagrodzeń, identyfikacji talentów i zarządzaniu sukcesją. Ponadto ułatwi prognozowanie zapotrzebowania na pracowników o danej specjalności. Według Cezarego Mączki, dyrektora pionu zarządzania zasobami ludzkimi, system pozwoli nie tylko szybciej i lepiej zrekrutować pracownika, ale również zatrzymać go na dłużej w firmie.

Największe wdrożenie Oracle w Polsce

Wdrożenie systemu HCM Cloud przez Budimex jest największym projektem firmy Oracle w Polsce. Jednocześnie jest to najbardziej kompleksowy projekt realizowany w branży budowlanej. System wdrażany jest przez partnera amerykańskiego przedsiębiorstwa – Fizz Consulting.

Aktualnie zakończyła się pierwsza faza testów merytorycznych i funkcjonalnych w obszarze modułu kadrowego. Planowane jest rozpoczęcie testów z HR Business Partnerami oraz przedstawicielami biznesu, a następnie wdrażane będą kolejne moduły systemu. Zakończenie projektu planowane jest do końca 2020 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *