Budimex zainteresowany fotowoltaiką i magazynowaniem energii

Rekordowy rok energii odnawialnej

Ten post dostępny jest także w języku: English

Budimex ma ambicje kompleksowo realizować projekty fotowoltaiczne, a także, wraz z partnerami, działać w obszarze magazynowania energii. Spółka ma podpisane umowy z firmami, które specjalizują się w tej technologii. Budimex wkrótce także wystartuje w wielkim przetargu na budowę linii energetycznej między Polską a Litwą.

Budimex do tej pory działał jako wykonawca farm wiatrowych, natomiast ze względu na poziom gotówki, spółka chce być teraz także inwestorem w odnawialne źródła energii. Firma doszła jednak do wniosku, że inwestycje w farmy wiatrowe nie będą miały przyszłości ze względu na ustawę odległościową. Jedynym elementem, w który spółka chce inwestować jest fotowoltaika. Warto zaznaczyć, że firma nie chce być tylko wykonawcą, ale działać od przygotowania, poprzez realizację, aż po sprzedaż energii. Budimex rozwija właśnie spółkę, która będzie się tym zajmować.

Budimex jest również zainteresowany segmentem magazynowania energii. Spółka podzieliła się informacją, że ma podpisane umowy z firmami, które specjalizują się w tej technologii. Wkrótce odbędzie się duży przetarg na linię energetyczną łączącą Polskę z Litwą, w którym Budimex będzie uczestniczył. Konkretnie w zakresie magazynowania energii Budimex będzie pełnił rolę generalnego wykonawcy, a partner dostarczy technologię.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *