Aktualności Zmiany kadrowe

Były prezes Polnordu chce odwołać cały jego zarząd?

Zarząd Polnordu dnia 21 stycznia 2019 r. przyjął rezygnacje, których przyczyny nie zostały podane, dwóch członków rady nadzorczej spółki, Pawła Laskowskiego-Fabisiewicza oraz Grzegorza Magdziarza. Na ich miejsca powołano Henry’ego Gabaya i Dariusza Krawczyka – pełniącego do sierpnia zeszłego roku funkcję prezesa Polnordu.

Dariusz Krawczyk do rady nadzorczej spółki trafił zaledwie dwa dni przed pojawieniem się wniosku o zwołanie posiedzenia na dzień 5 lutego br. W porządku obrad znajdzie się m.in. podjęcie uchwały w sprawie zmian w składzie zarządu dewelopera, w tym również uchwały w sprawie określenia harmonogramu, a także szczegółowych zasad postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów na Członków Zarządu. Nie wiadomo jednak czy w planie jest odwołanie całego zarządu, któregoś z jego członków czy też poszerzenie składającego się obecnie z dwóch osób ścisłego kierownictwa.

Dariusz Krawczyk objął funkcję prezesa Polnordu w lutym 2016 r. Wcześniej był prezesem m.in. takich spółek jak PSE-Centrum, Synthos, Expandia Finance Polska czy Energetyka Dwory, a także zajmował stanowiska dyrektorskie w PKN Orlen i PKO BP. Z kolei Henry Gabay jest obecnie właścicielem inwestującej w Polnord spółki Duet Group. Wcześniej zasiadał w zarządach i radach nadzorczych Credit Suisse, Merit Capital i Dashen Brewery Share Company.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecamy