Były prezes Polnordu chce odwołać cały jego zarząd?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zarząd Polnordu dnia 21 stycznia 2019 r. przyjął rezygnacje, których przyczyny nie zostały podane, dwóch członków rady nadzorczej spółki, Pawła Laskowskiego-Fabisiewicza oraz Grzegorza Magdziarza. Na ich miejsca powołano Henry’ego Gabaya i Dariusza Krawczyka – pełniącego do sierpnia zeszłego roku funkcję prezesa Polnordu.

Dariusz Krawczyk do rady nadzorczej spółki trafił zaledwie dwa dni przed pojawieniem się wniosku o zwołanie posiedzenia na dzień 5 lutego br. W porządku obrad znajdzie się m.in. podjęcie uchwały w sprawie zmian w składzie zarządu dewelopera, w tym również uchwały w sprawie określenia harmonogramu, a także szczegółowych zasad postępowania kwalifikacyjnego wobec kandydatów na Członków Zarządu. Nie wiadomo jednak czy w planie jest odwołanie całego zarządu, któregoś z jego członków czy też poszerzenie składającego się obecnie z dwóch osób ścisłego kierownictwa.

Dariusz Krawczyk objął funkcję prezesa Polnordu w lutym 2016 r. Wcześniej był prezesem m.in. takich spółek jak PSE-Centrum, Synthos, Expandia Finance Polska czy Energetyka Dwory, a także zajmował stanowiska dyrektorskie w PKN Orlen i PKO BP. Z kolei Henry Gabay jest obecnie właścicielem inwestującej w Polnord spółki Duet Group. Wcześniej zasiadał w zarządach i radach nadzorczych Credit Suisse, Merit Capital i Dashen Brewery Share Company.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *