Cavatina dokupuje kolejną nieruchomość we Wrocławiu

quorum

Ten post dostępny jest także w języku: English

Cavatina, jeden z głównych deweloperów biurowych​​​​​​​ w Polsce, kupił kolejną nieruchomość we Wrocławiu za 95 mln zł netto. Transakcja umożliwi m.in. budowę kolejnych etapów Quorum – największego w mieście kompleksu typu mixed-use.

Cavatina kupiła od Invest City działkę przy ul. Sikorskiego we Wrocławiu. Powstaną na niej m.in. dwa budynki, które wejdą w skład największego w mieście kompleksu mixed-use Quorum. Łączna powierzchnia lokali wyniesie ok. 69 tys. m2 GLA, z przeznaczeniem na powierzchnie biurowe. Jednocześnie Quorum składać się będzie łącznie z czterech budynków o funkcji biurowej, mieszkalnej i usługowej. Część D obiektu pozostaje w budowie, która rozpoczęła się w 2020 roku. W ramach kompleksu powstanie 140-metrowa wieża, która będzie drugim najwyższym budynkiem we Wrocławiu – tu Cavatina planuje zlokalizować taras widokowy na 35. piętrze. W jednej z wież planowane jest zaoferowanie 330 mieszkań na wynajem, które będą dostępne poprzez platformę mieszkaniową Resi Capital, natomiast część biurowa projektu zaoferuje ponad 85 tys. m2 powierzchni w standardzie klasy A. W Quorum pojawi się około 1 500 miejsc parkingowych dla samochodów w dolnych częściach budynku, w tym garaże podziemne.

Cavatina planuje również stworzenie bulwarów wzdłuż rzeki oraz strefy rekreacyjnej, w której znajdą się restauracje i kawiarnie z ogródkami.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *