Cordia planuje ekspansję w Polsce

żura zza budowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Cordia, spółka deweloperska należący do międzynarodowej grupy Futureal, z pierwszej w swojej historii emisji obligacji pozyskała równowartość 575 mln zł. Nowe środki przeznaczone zostaną na dalszą ekspansje grupy m.in. w Polsce, poinformowała firma.

575 mln zł z emisji

Cordia wyemitowała obligacje w ramach programu realizowanego przez Narodowy Bank w Budapeszcie, którego celem jest promocja alternatywnych form finansowania wśród węgierskich przedsiębiorstw. W ten sposób spółce udało się pozyskać 44,4 mld HUF, czyli ok. 575 mln zł.

Emisja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, co przełożyło się na znaczną nadsubskrypcję oraz średnią rentowność emitowanych papierów na poziomie 3.82%. Obligacje mają stały kupon na poziomie 4% rocznie a ostateczny termin ich wykupu przypada za 7 lat z amortyzacją rozpoczynającą się w piątym roku, poinformował Tomasz Łapiński, Członek Zarządu Cordia International i Dyrektor Finansowy Grupy Cordia.

Nowe lokalizacje w Polsce

Działalność firmy jest zdywersyfikowana na trzech głównych rynkach, tj. na Węgrzech, w Polsce i Rumunii. Spółka niedawno zainwestowała także w pierwszy projekt w Hiszpanii. Portfolio zabezpieczonych działek i projektów Cordii obejmuje ponad 4 100 mieszkań znajdujących się na etapie budowy i sprzedaży, a także bank ziemi pod realizację ponad 5 200 lokali. Właśnie zakończona  emisja obligacji zapewni środki na znacznie większe inwestycje w kolejne projekty na rynkach, na których spółka jest już obecna (głównie w Polsce) ale także na poszukiwanie innych możliwości rozwoju.

Na polskim rynku Cordia właśnie rozpoczęła realizację nowego projektu Horyzont Praga w Warszawie, a w swoich najbliższych planach są debiutanckie projekty w Gdańsku i Sopocie oraz kontynuowanie działalności w Krakowie i w stolicy. Analizowane są także możliwości wejścia na rynek w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *