Cordia wchodzi do Trójmiasta

Mężczyźni pracujący na budowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po kilku zrealizowanych inwestycjach w Warszawie i Krakowie Cordia Polska chce zadebiutować na nowych rynkach mieszkaniowych. Deweloper planuje na początku 2020 r. wejście do Trójmiasta.

Dwa projekty

Cordia Polska ma w przygotowaniu dwa projekty w Trójmieście, które zamierza zrealizować w przyszłym roku. Pierwszy w Gdańsku, na terenie dzielnicy Wrzeszcz, a drugi w Sopocie na osiedlu Przylesie. Łącznie dostarczą one na rynek 21,5 tys. m2 powierzchni.

Spółka nie rezygnuje z dalszego rozwijania oferty w Warszawie i Krakowie. Na rynku warszawskim Cordia planuje dwie nowe inwestycje, w Krakowie trzy, poinformował dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi Michał Melaniuk.

Od debiutu na rynku polskim (2014 r.) spółka wybudowała cztery projekty: trzy w Krakowie i jeden w Warszawie. Aktualnie deweloper ma w budowie trzy projekty: Lotniczówka w Krakowie, II etap Zielonego Bemowa i Horyzont Praga w Warszawie. Dostarczą one 24,6 tys. m2 powierzchni.

Nowe rynki

Cordia poszukuje równocześnie dobrze skomunikowanych działek we Wrocławiu i w Poznaniu. Docelowo firma planuje sprzedawać znacznie powyżej 1 tys. mieszkań rocznie. Według Michała Melaniuka dla Cordii ważniejszy jest zrównoważony rozwój niż sztywna realizacja celów sprzedażowych. W swoich planach spółka zakłada stopniowe zwiększanie skali działalności.

2,6 tys. mieszkań

W ciągu najbliższych czterech lat węgierski deweloper zamierza wybudować w Polsce 2,6 tys. mieszkań. Planuje w tym czasie zrealizować 17 projektów. W średnim okresie spółka zamierza wejść do pierwszej dziesiątki największych deweloperów w Polsce, uruchamiając budowę 1,5-2 tys. mieszkań rocznie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *