Dalsza rozbudowa warszawskiego metra

mapa metra Warszawa

Ten post dostępny jest także w języku: English

Władze Warszawy podpisały umowę na projekty budowlane dwóch stacji na I linii metra: Plac Konstytucji i Muranów. Wybrana firma to Metroprojekt, a dokumentacja projektowa ma zostać przygotowana w taki sposób, by umożliwić zakończenie całej inwestycji do 2026 r.

Dzięki nowym stacjom odległość pomiędzy dotychczas funkcjonującymi stacjami zmniejszy się z ok. półtora kilometra do ok. 700 m, co powinno zdecydowanie zwiększyć dostępność tej formy komunikacji dla lokalnych pasażerów. Nowe stacje w ciągu I linii warszawskiego metra wpisują się w zapowiadaną realizację programu rozbudowy warszawskiego metra. Dla przypomnienia – w połowie września metro zaczęło kursować pomiędzy nowymi stacjami w ciągu II linii na Pradze Północ i Targówku (stacje: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka).

W ostatnim czasie nastąpiły ważne wydarzenia, które przybliżają realizację  kolejnych inwestycji:

– trwają jazdy testowe na odcinku na terenie Woli II linii metra (prawdopodobna data otwarcia tego odcinka to przełom marca i kwietnia 2020 r.)

– kredyt z EBOiR na 1,5 mld zł na rozbudowę II linii metra (przedłużenie na zachód od działającej stacji Rondo Daszyńskiego do nowej stacji techniczno-postojowej Karolin a także na północny wschód – do stacji Bródno);

– UM Warszawa rozstrzygnął proces przetargowy na wykonanie studium technicznego III linii metra, w którym brało udział pięciu projektantów (I odcinek III linii metra pomiędzy stacją Stadion Narodowy a stacją Gocław).  Wybrano ofertę konsorcjum firm Egis Poland, Transeko Brzeziński, Dybicz i Szagala oraz Egis Rail, które ma przeanalizować trzy warianty przebiegu planowanego odcinka

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *