Echo Investment stawia na Paczkomaty® InPost

Moje Miejsce Paczkomat InPost

Ten post dostępny jest także w języku: English

Echo Investment rozpoczęło długoterminową współpracę z firmą InPost, jedną z najszybciej rosnących firm technologicznych w Europie. W ramach umowy przy inwestycjach mieszkaniowych i wielofunkcyjnych dewelopera będą montowane Paczkomaty®, umożliwiające wygodny odbiór i nadawanie przesyłek zarówno mieszkańcom, jak i innym użytkownikom. Pierwsze urządzenie już zostało zainstalowane przy warszawskim projekcie Moje Miejsce. Kolejne Paczkomaty® powstaną przy osiedlach w Krakowie i Poznaniu.

InPost jest pierwszą firmą w Polsce, która stworzyła sieć Paczkomatów® samoobsługowych punktów nadania i odbioru paczek, czynnych 24/7. Dzięki innowacyjnej technologii, umożliwia odbiór przesyłek wygodniej, taniej i z korzyścią dla środowiska. Paczkomaty® zwiększyły wydajność usług logistycznych, a o ich sukcesie zadecydowała też szybkość dostaw – aż 98% przesyłek dostarczanych jest już następnego dnia po nadaniu.

– Paczkomat® stał się niezbędną częścią infrastruktury miejskiej, gdyż ułatwia codziennie życie mieszkańcom. Nie jest więc zaskoczeniem, że zauważyli to także deweloperzy i postanowili projektować nowe osiedla z uwzględnieniem miejsca na Paczkomaty®. Jesteśmy zawsze blisko ludzi, dlatego nasze plany rozwoju obejmują również nowo powstające założenia urbanistyczne – zarówno te mieszkaniowe, jak i usługowe. Współpraca z deweloperami i Paczkomaty® na osiedlach mieszkaniowych to jeden z elementów rozbudowy naszej sieci. Kluczowym czynnikiem przy wyborze miejsca jest jego dogodne położenie i dostępność dla użytkowników. Uruchomienie Paczkomatu® w inwestycji Moje Miejsce w Warszawie to dopiero początek naszej współpracy – komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Paczkomat® na Moim Miejscu

Współpracę Echo Investment i InPostu zainaugurował Paczkomat® na Moim Miejscu. Jest to nowo zaprojektowany fragment Warszawy, gdzie znajdują się mieszkania, punkty usługowe i biura. Latem 2020 r. deweloper otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla 5 kameralnych budynków mieszkaniowych z 243 lokalami. Natomiast na początku 2021 r. Echo Investment zakończy budowę ostatniej części Mojego Miejsca – biurowca oraz otaczającej go przestrzeni publicznej, w którą wpisany jest szereg udogodnień dla przyszłych lokatorów i najemców. Wszystko to w ramach koncepcji 15-minutowego miasta – przyjaznego miejsca do życia, gdzie to co niezbędne, dostępne jest na wyciągnięcie ręki.

Wprowadzamy kolejne udogodnienie dla mieszkańców oraz użytkowników naszych osiedli i projektów wielofunkcyjnych. Do tej pory instalowaliśmy skrzynki Pakomatic, z których przesyłki pocztowe i kurierskie odbierać mogli mieszkańcy. Postanowiliśmy pójść krok dalej i nawiązać współpracę z InPostem. Z Paczkomatu® przy warszawskim projekcie Moje Miejsce mogą korzystać zarówno mieszkańcy, pracownicy biurowca, jak i pozostali użytkownicy. Prowadzimy już rozmowy na temat instalacji kolejnych Paczkomatów®. Urządzenia staną m.in. na naszych osiedlach w Krakowie i Poznaniu, a pozostałe lokalizacje czekają na zatwierdzenie. Wierzymy, że dodanie tej usługi do naszych inwestycji zwiększy komfort życia ich mieszkańców – tłumaczy Kazimierz Monkiewicz, manager ds. CSR i CSV w Echo Investment.

Technologie w służbie komfortu i bezpieczeństwa

Od końca 2018 r. Echo Investment, na wszystkich realizowanych osiedlach, instaluje punkty odbioru paczek pocztowych i kurierskich Pakomatic. Z tego udogodnienia korzystać mogą już m.in. mieszkańcy osiedla Jarzębinowego w Łodzi, osiedla Jaśminowego czy Browarów Warszawskich. Dzięki specjalnej aplikacji kurier lub listonosz mogą połączyć się z modułami skrzynek i zostawić przesyłkę.

Innowacyjne skrytki pocztowe oraz Paczkomaty® to nie jedyne udogodnienia oferowane przez Echo Investment. Jako pierwszy polski deweloper, spółka wprowadziła do standardowej oferty lokale z inteligentnym systemem zarządzania mieszkaniem Echo Smart, dopasowanym do indywidualnych potrzeb właścicieli. Deweloper na bieżąco wdraża także kolejne innowacje, które pozwolą przystosować budowane przez siebie projekty mieszkaniowe do nowych warunków, w tym zadbać o podwyższony poziom bezpieczeństwa i higieny. Dzięki współpracy z NTT System S.A., nowe obiekty wyposażane są m.in. w system automatycznego otwierania drzwi bez konieczności ich dotykania.

Źródło: Echo Investment

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *