Energopol Szczecin kolejny raz wyrzucony z budowy

buldożer na budowie

Ten post dostępny jest także w języku: English

GDDKiA odstąpiła od umowy z firmą Energopol Szczecin dotyczącej przebudowy autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica, z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na dokończenie inwestycji.

80% zrealizowanych prac

Kontrakt o wartości 35,4 mln zł na przebudowę autostrady A6 na odcinku Szczecin Dąbie – Rzęśnica GDDKiA podpisała z firmą Energopol Szczecin w listopadzie 2017 r. z terminem zakończenia w kwietniu przyszłego roku. Prace stanęły w lipcu br. i nie zostały wznowione zgodnie z obietnicą po okresie wakacyjnym. Na budowie udało się jak dotąd zrealizować 80% zakresu inwestycji, a do wykonania pozostała jedynie warstwa ścieralna na jezdni w kierunku Szczecina oraz przejście dla zwierząt.

Zajęta gwarancja

W zaistniałej sytuacji GDDKiA uruchomiła gwarancję należytego wykonania, którą zabezpieczony był kontrakt. Zajęta gwarancja wynosi ok. 3,5 mln zł. Kwota ta pozwoli na pokrycie zobowiązań nienależytego wykonania umowy przez wykonawcę, takich jak płatności wobec podwykonawców, dostawców i usługodawców.

Kolejne wyrzucenie z budowy

Energopol-Szczecin kolejny raz w ciągu kilku ostatnich tygodni wyrzucony został z placu budowy inwestycji realizowanej dla GDDKiA. 14 października br. Dyrekcja odstąpiła od umów z firmą na budowę obwodnicy Wałcza (S10) oraz rozbudowę węzła drogowego Szczecin Kijewo (A6/DK10), o czym wówczas informowaliśmy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *