Erbud chce produkować i sprzedawać domy modułowe

This post is also available in: English

Erbud planuje rozszerzenie działalności o domy modułowe. Inwestycja będzie wymagała nakładów w wysokości 80-100 mln zł na rozpoczęcie produkcji.

Budowa domów modułowych pochłania o wiele mniej energii niż tradycyjne budownictwo, dzięki czemu pozostawia niewielki ślad węglowy, przez co jest ekologiczna. Erbud zamierza sprzedawać domy modułowe na rynkach zagranicznych, gdzie tego typu budownictwo dynamicznie się rozwija. Od lat Erbud jest obecny na rynku niemieckim z silną pozycją biznesową, gdzie grupa spodziewa się największego sukcesu. Nowy obszar działalności umożliwi spółce dodatkowe wzmocnienie pozycji, co będzie miało przełożenie w zyskach.

Grupa Erbud będzie potrzebowała inwestycji, aby rozpocząć mogła się produkcja i sprzedaż domów modułowych. Planowany jest zakup obiektów, gdzie funkcjonować będzie linia produkcyjna. Koszty związane z realizacją tego planu szacowane są na ok. 80-100 mln zł. Obecnie zarząd spółki rozważa wiele możliwości pozyskania środków, m.in. pozyskanie finansowania dłużnego lub sprzedaż części akcji toruńskiej spółki PBDI S.A. (Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo – Inżynieryjnego S.A.). Firma ta specjalizuje się wykonywaniem projektów OZE, takich jak farmy wiatrowe oraz fotowoltaiczne. Do sprzedaży akcji może dojść przez warszawską giełdę lub inwestora strategicznego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.