Erbud przekazuje respiratory i zamyka budowy

bariera

Ten post dostępny jest także w języku: English

Erbud czynnie zaangażował się w walkę z pandemią i postanowił podarować Powiatowemu Centrum Zdrowia w Brzezinach m.in. dwa respiratory. Spółka została również zmuszona do zamknięcia swoich budów na terenie Belgi.

Darowizna za 210 tys. zł

„Jako społeczeństwo znaleźliśmy się obecnie w bardzo trudnej sytuacji, która wymaga zaangażowania od każdego z nas. Mam nadzieję, że zdamy ten test pozytywnie i to nas wzmocni jako wspólnotę, w przeciwnym razie negatywne skutki odczujemy wszyscy. Jako firma dorzuciliśmy swoją cegiełkę w ramach pomocy dla szpitali i zakupiliśmy dwa respiratory dla szpitala w Brzezinach. Z kolei nasza Fundacja, która na co dzień pomaga domom dziecka, zaopatrzyła je w środki ochrony osobistej: płyny do dezynfekcji, maseczki i rękawiczki” – powiedział Dariusz Grzeszczak, prezes Erbudu.

Oprócz respiratorów spółka przekazała szpitalowi także ultrasonograf, zestawy do nebulizacji oraz 20 bronchoskopów. Łączna wartość darowizny to ok. 210 tys. zł.

Zamknięcie budów

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, zleceniodawcy podjęli decyzję o zamknięciu budów prowadzonych przez Erbud na terenie Belgii do dnia 5 kwietnia 2020 r. z możliwością wydłużenia tego okresu. W konsekwencji 266 pracowników firmy powróci do kraju i przejdzie 14-dniową kwarantannę.

Na obecną chwilę wszystkie inne projekty prowadzone przez spółkę przebiegają zgodnie z planem, jednakże pandemia może mieć wpływ na niedotrzymanie końcowych terminów wykonania robót w ramach posiadanych kontraktów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *