Erbud wybuduje Centrum Dystrybucyjne Lidl Oleśnica

Branża budowlana rozwija się mimo pandemii

Ten post dostępny jest także w języku: English

Erbud S.A. podpisał umowę na budowę Centrum Dystrybucyjnego sieci handlowej Lidl w Dobroszycach k. Oleśnicy. Wartość kontraktu wynosi 229 mln zł – to największy kontrakt Grupy w budownictwie kubaturowym podpisany w tym roku.

Obiekt powstanie przy ul. Zakładowej 1 w Dobroszycach i będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w portfolio sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego Centrum Dystrybucyjnego to około 67 000 mkw. Jego budowa potrwa rok, odbiór końcowy planowany jest na kwiecień 2022 r. Będzie dwunastym centrum dystrybucyjnym Lidl w Polsce.

To już kolejna współpraca Erbudu z siecią handlową Lidl. W 2018/2019 r. spółka wybudowała Centrum Dystrybucyjne Lidl wraz z całą przynależną infrastrukturą w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim. Wartość kontraktu wyniosła prawie 200 mln zł. Erbud odpowiadał również za przebudowy Centrów Dystrybucji Lidl w Bydgoszczy i w Wyszkowie.

Erbud ma potężne doświadczenie w budowie hal magazynowych i obiektów przemysłowych. Wśród największych kontraktów Grupy w tym obszarze zaliczyć można m.in. Jaworznicki Park Przemysłowo-Technologiczny w Jaworznie, zakład produkcyjny firmy Bosch w Mirkowie czy centrum badawczo-rozwojowe dla Unilever w Poznaniu.

Źródło: Erbud

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *