HM Inwest debiutuje na GPW i snuje plany na przyszłość

wykres na laptopie

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka HM Inwest zadebiutowała dziś (18.07) na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW). To piąty debiut na głównym rynku oraz jednocześnie czwarte przejście z NewConnect od początku bieżącego roku. Firma planuje ok. 2020-2021 r. osiągnięcie poziomu 1 000 sprzedanych mieszkań rocznie.

Nieśmiały debiut na GPW

HM Inwest ma już za sobą pierwszy dzień notowań na głównym parkiecie warszawskiej giełdy. Spółka wprowadziła do obrotu 2 336 312 akcji serii A. Debiut nie cieszył się jednak zbyt dużym zainteresowaniem inwestorów. Kurs początkowy ustalony na 23,00 zł na koniec sesji był niższy o 1,74% i wyniósł 22,6 zł. Przez cały dzień doszło do zaledwie sześciu transakcji z wolumenem 715 akcji oraz wartością obrotu przekraczającą 16,2 tys. zł.

Ambitne plany

HM Invest, w związku z debiutem na GPW, ma ambitne plany na najbliższe lata. Już w II kwartale przyszłego roku spółka będzie planować emisję nowych akcji na cele rozwojowe. Jak zaznaczył prezes firmy Piotr Hofman, obecne przejście z rynku NewConnect na rynek główny ma charakter techniczny. W ramach emisji oddanych zostanie 30-40% udziałów, a pozyskane środki przeznaczone zostaną na powiększenie skali deweloperskiej działalności (m.in. zakup gruntów) oraz na rozwój fabryki prefabrykatów.

Spółka chce również począwszy od 2023 r. (za 2022 r.) wypłacać co roku dywidendę, która będzie planowana na poziomie ok. 40% rocznych zysków.

Mieszkania, hotele i prefabrykaty

HM Inwest w 2019 r. spodziewa się przekazać swoim klientom ok. 200 lokali, natomiast w kolejnym roku będzie kończyć dwie duże inwestycje w Poznaniu, co będzie gwarantem kolejnej solidnej liczby przekazań. Spółka planuje ok. 2020-2021 r. osiągnięcie poziomu 1 000 sprzedanych mieszkań rocznie, a później sięgnięcie pułapu nawet 2 000 sprzedanych mieszkań w ciągu roku.

Firma chciałaby się również pokazać na rynku hotelowym oraz kontynuować rozwój swojej fabryki prefabrykatów, dla której zaangażowanie się w program Mieszkanie+, może być znakomitą okazją do wykorzystania swojego potencjału produkcyjnego.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *