Inauguracja Programu Mieszkanie+ w Częstochowie

Obszar o powierzchni ponad 5,62 ha, znajdujący się przy ul. Wiolinowej (dzielnica Grabówka) w Częstochowie, pod koniec września br. został przekazany do Krajowego Zasobu Nieruchomości. Regionalny Fundusz Gospodarczy zrealizuje na nim ponad 600 mieszkań w ramach programu Mieszkanie+.

Będzie to pierwsza inwestycja realizowana w Częstochowie w ramach rządowego programu. Na przekazanym przez częstochowski samorząd terenie w kilku etapach powstanie łącznie 616 mieszkań, w ośmiu podpiwniczonych, trzypiętrowych budynkach. Na terenie osiedla przewidziano również powierzchnie usługowe i komercyjne.

Pomysłodawcą oraz realizatorem tego przedsięwzięcia jest Regionalny Fundusz Gospodarczy, będący spółką należącą w 100% do Skarbu Państwa, który również przygotowuje jego finansowanie. Wydana została już decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji, a postępowanie w sprawie wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu jest w toku. W bliskim sąsiedztwie planowanego osiedla znajdują się wielorodzinne budynki, więc nic nie stoi na przeszkodzie by decyzja ta była pozytywna.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *