Intercor blisko kontraktu na realizację odcinka autostrady A2

most wantowy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Przetarg na wykonawcę odcinka autostrady A2 Siedlce – Biała Podlaska między węzłem Łukowisko a rejonem miejscowości Swory został rozstrzygnięty. Zwyciężyła firma Intercor z ofertą na kwotę 369 mln zł brutto.

Do zadań wykonawcy będzie należało przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie decyzji niezbędnych do rozpoczęcia budowy, a w następnej kolejności budowa około 12,5 km odcinka autostrady. Droga będzie dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu. W projekcie uwzględniona zostanie budowa trzeciego pasa ruchu w przyszłości. Zostaną także wybudowane drogi równoległe do autostrady, do obsługi przyległych terenów.

Budowa autostrady skróci czas podróżowania z Białej Podlaskiej do Warszawy, który obecnie wynosi około 2 godzin przy dobrych warunkach, lub od 3 do nawet 4 godzin w przypadku dużego ruchu. Oddane dotychczas do użytku odcinki autostrady, łącznie z obwodnicą Mińska Mazowieckiego, zdołały już skrócić czas jazdy do stolicy oraz zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróżującym.

Nowe odcinki autostrady A2 otworzą region dla turystów, a także spowodują upłynnienie ruchu transgranicznego. Umożliwi to poprawienie sytuacji gospodarczej tych terenów przez pojawienie się nowych miejsc pracy. Budowa autostrady jest niezbędna zwłaszcza w okolicach miejscowości Małaszewicze, gdzie trwa rozbudowa Suchego Portu Kolejowego, przyjmującego ładunki z Chin. 

W drugim kwartale 2021 r. ma nastąpić podpisanie umowy na wykonanie inwestycji. Zakończenie prac jest planowane na rok 2024.

Przetarg na projekt budowlany ostatniego odcinka autostrady A2 od białej Podlaskiej do przejścia granicznego w Koroszczynie został ogłoszony w grudniu 2020 r. Autostrada ma przebiegać od wschodniej granicy Polski do Świecka, na zachodniej granicy. Długość autostrady ma mieć finalnie ponad 620 km. Obecnie ponad 480 km jest w eksploatacji.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *