Inwestycja Roberta Lewandowskiego na Mazurach z 41 mln zł dofinansowania

Lodz nad brzegiem jeziora

Ten post dostępny jest także w języku: English

Projekt ,,Wodny Świat” otrzymał prawie 41 mln zł dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). W inwestycję zaangażowany jest piłkarz Robert Lewandowski. Całkowita wartość inwestycji to ponad 71 mln zł.

Inwestycja warta ponad 71 mln zł

W inwestycję, która ma powstać w Giżycku i Gajewie (województwo warmińsko-mazurskie), zaangażowane są cztery spółki. Wspólnikiem w jednej z nich, spółce Nowe Mazury 8, jest piłkarz i kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, Robert Lewandowski.

,,Wodny Świat” jest jednym z dwóch projektów, które otrzymają dofinansowanie w czwartej edycji konkursu ,,Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP”. Całkowity koszt inwestycji to ponad 71 mln zł, a dofinansowanie PARP wyniesie prawie 41 mln zł.

Inwestycja skupiona wokół wody

Na Mazurach powstanie sieć miejsc skupionych wokół wody. Projekt składa się z dwóch obszarów. W ramach inwestycji powstać ma m.in. restauracja na wodzie i wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. W część restauracyjną zaangażowany jest Robert Lewandowski.

W ramach drugiego obszaru powstanie też przystań jachtowa (Osada Żeglarska) i Centrum Historii Szlaku Wód Wielkich Jezior Mazurskich.

Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na koniec 2021 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *