Jacek Michalak członkiem zarządu Grupy Selena

Logo Seleny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jacek Michalak został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko członka zarządu ds. finansowych Grupy Selena. Zastąpi on na tym stanowisku Elżbietę Korczyńską, która złożyła rezygnację. Pełniła ona obowiązki członka zarządu od listopada 2018 r.

Kontynuowanie strategii

Nowy członek zarządu będzie odpowiadał za kontynuowanie strategii finansowej grupy oraz dalszą poprawę efektywności firmy. Według Jacka Michalaka realizacja przyjętej strategii rozwoju, kontrola kosztów oraz zwiększenia udziału produktów wysokomarżowych w sprzedaży przełoży się na poprawę efektywności Grupy Selena.

Spore doświadczenie

Jacek Michalak jest absolwentem wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość.

W latach 2012-2019 był członkiem zarządu oraz pełnił funkcję dyrektora finansowego spółki ZT Kruszwica. We wcześniejszych latach był dyrektorem finansowym w takich firmach jak: Petrolot, Carlsberg Poland, Carlsberg UK z siedzibą w Northampton oraz Carlsberg Shared Service Center Poznań, w której pełnił również funkcję Dyrektora Naczelnego. Nowy członek zarządu ds. finansowych zdobywał również doświadczenie zawodowe w Pepsico Frito Lay, Huhtamaki Leaf Poland oraz PepsiCo Wedel.

Lepsze wyniki finansowe w I kw. 2019 r.

Grupa Selena w I kw. 2019 r. zanotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 271,1 mln zł, wobec 248,2 mln zł rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Oznacza to wzrost przychodów o 9% r/r. W ciągu pierwszych trzech miesięcy br. zysk netto wyniósł 6,1 mln zł, w porównaniu do straty w I kw. 2018 r. na poziomie 4,2 mln zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *