Józef Zubelewicz rezygnuje z członkostwa w zarządzie Erbudu

Józef Zubelewicz

Ten post dostępny jest także w języku: English

Józef Zubelewicz, członek zarządu firmy Erbud, zrezygnował z ubiegania się o wybór w kolejne kadencji, poinformowała spółka. Przyczyną decyzji jest zbliżający się termin osiągnięcia przez niego wieku emerytalnego.

20 lat w zarządzie Erbudu

Józef Zubelewicz ukończył studia w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), na Wydziale Handlu Zagranicznego. Od października 1999 r. jest członkiem zarządu Erbudu. Wcześniej przez trzy kadencje (w latach 1991-1997) pełnił funkcję prezydenta VdPD – Związku Polskich Firm Usługowych w Niemczech oraz przez 8 lat był jednocześnie prokurentem w spółce Polservice, a także dyrektorem oddziału tej firmy u naszych zachodnich sąsiadów. Był także kierownikiem działu Europy Zachodniej Polservice.

Od 1999 r. Józef Zubelewicz jest czynnie zaangażowany w działalność Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB), którego był prezesem przez kilkanaście lat. Obecnie zaś jest wiceprzewodniczącym rady PZPB.

Udana pierwsza połowa roku

Grupa Erbud w I poł. 2019 r. zanotował 16,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 29,9 mln zł straty w analogicznym okresie ubiegłego roku. Skonsolidowane przychodu firmy w I poł. br. wyniosły 1,2 mld zł, wobec 959,8 mln zł rok wcześniej. Oznacza to wzrost przychodów o 25% r/r. W samym II kw. 2019 r. firma zanotowała 597,8 mln zł przychodów, w porównaniu do 527,4 mln zł w II kw. 2018 r.

Portfel zamówień Grupy na koniec czerwca br. wynosił 2,2 mld zł.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *