Kolejny sukces Ernesta Jelito

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ernest Jelito, prezes zarządu Górażdże Cement, z początkiem lipca 2019 r. obejmie funkcję członka zarządu HeidelbergCement – jednego z największych na świecie producentów materiałów budowlanych. Będzie w nim odpowiedzialny za zarządzanie aktywnościami grupy w regionie Północnej i Wschodniej Europy, a także Centralnej Azji. Dodatkowo będzie odpowiadał ze centrum technologiczne Heidelberg Technology Center (HTC), innowacje (GPI), badania i rozwój (R&D) oraz rozwój zrównoważony (GES).

Wiodącą działalnością HeidelbergCement jest produkcja i dystrybucja cementu oraz kruszyw, czyli dwóch podstawowych surowców potrzebnych do produkcji betonu. Podstawową ofertę asortymentową koncernu, uzupełniają działania związane z produkowaniem betonu towarowego oraz betonowych prefabrykatów i innych wyrobów z betonu. W niektórych krajach grupa zajmuje się również produkcją asfaltu, czy takich materiałów budowlanych jak cegły, dachówki oraz wapno.

Ernest Jelito to absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z Grupą Górażdże, której dyrektorem generalnym został w 2015 r., związany jest od blisko 40 lat. W grudniu zeszłego roku powołany został na stanowisko Przewodniczącego Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC), o czym wówczas informowaliśmy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *