Koniec budowy kolejnego odcinka II linii metra

Metro na stacji

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zakończyła się budowa nowego odcinka trasy II linii metra z Pragi do stacji Trocka. Prace zakończyły się dzień przed wyznaczonym terminem.

Trzy nowe stacje

Nowa trasa obejmuje odcinek o długości 3,12 km oraz trzy nowe stacje metra: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy oraz Trocka. Generalny wykonawca 10 maja br. przekazał komplet dokumentów, dzięki której możliwe będzie rozpoczęcie końcowych odbiorów inwestycji. Proces przejęcia od wykonawcy nowo wybudowanych tuneli i stacji przeprowadzi Metro Warszawskie, które jest inwestorem zastępczym inwestycji. Dokonane zostały już odbiory techniczne m.in. przez Państwową Inspekcję Sanitarną oraz Państwową Straż Pożarną.

Budowa wschodniego odcinka II linii metra z Pragi do Trocka rozpoczęła się trzy lata temu i trwała 38 miesięcy. Generalnym wykonawcą była firma Astaldi. Wartość inwestycji to 1,067 mld zł brutto. Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Kolejne odcinki w budowie

W listopadzie 2019 r. gotowy ma być kolejny odcinek metra i stacje po zachodniej stronie Wisły za rondem Daszyńskiego. Powstają tam trzy nowe stacje: Księcia Janusza, Młynów i Płocka. Prace realizuje turecka firma Gulermak.

Na początku br. rozpoczęła się budowa północno-wschodniej końcówki metra. Odcinek ten obejmuje budowę ponad 4 km tuneli oraz stacji Zacisze, Kondratowicza i Bródno. Generalnym wykonawcą tego odcinka jest konsorcjum firm Gulermak i Astaldi, które na zakończenie prac będzie miało 36 miesięcy.

Najkrótszy odcinek drugiej linii metra powstanie na styku Woli i Bemowa. Będzie się on składał z 2,5 km tuneli oraz stacji Ulrychów i Powstańców Śląskich. Wykonawca, konsorcjum firm Gulermak i Astaldi ma go wykonać do listopada 2021r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *