Konsorcjum Polimeksu i Trakcji rozbuduje sieć tramwajową w Olsztynie

Ten post dostępny jest także w języku: English

W wyniku rozstrzygnięcia procedury odwoławczej przez KIO, a następnie sąd w Warszawie, wybrano najkorzystniejszą ofertę, dotyczącą wykonania rozbudowy linii tramwajowych w Olsztynie. 2 czerwca inwestor zawarł umowę z wykonawcą inwestycji.   

Wyłoniony w wyniku postępowania przetargowego wykonawca (konsorcjum w składzie: Polimex Infrastruktura – lider, Polimex Mostostal i  Trakcja), podpisał 2 czerwca 2021 r. umowę z Gminą Olsztyn, której przedmiotem jest rozbudowa linii tramwajowych w Olsztynie o wartości 403 164 353,11 zł brutto. Umowny termin realizacji inwestycji wynosi 26 miesięcy, co oznacza, że Olsztynianie z nowych linii będą mogli skorzystać już w okolicach sierpnia 2023 roku.

Budowa i rozbudowa realizowane będą na w pełni zurbanizowanych i użytkowanych ulicach miejskich. Zakres umówionych prac obejmie w szczególności; budowę torowiska o długości 6 kilometrów wraz z trakcją tramwajową; budowę dwóch stacji prostownikowych dla trakcji tramwajowej, budowę estakady o długości ok. 270 m i rozpiętości przęsła 28-39 m, a także przebudowę skrzyżowań oraz ulic wzdłuż trasy linii tramwajowej.

Przedmiotowa umowa obejmie także przebudowę i budowę chodników i dróg dla rowerów wzdłuż linii tramwajowej, przebudowę i budowę przystanków komunikacji publicznej, zatok i peronów z wiatami, urządzeniami informacji i obsługi pasażerskiej, a także przebudowę i budowę odwodnienia ulic i torowiska oraz terenów sąsiadujących. Wykonane zostanie także oświetlenie terenu wraz z sieciami i systemem zarządzania. Wykonawca wykona także sygnalizację świetlną i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W podpisaniu umowy wzięli udział przedstawiciele zamawiającego i konsorcjanci. Trakcję S.A. reprezentowali Arkadiusz Arciszewski – Wiceprezes Zarządu oraz Adam Stolarz – Członek Zarządu; „Cieszy ostateczna decyzja Sądu, która potwierdza słuszność naszych twierdzeń i powoduje, że dziś zawieramy umowę istotną z punktu widzenia dobrego rozwoju lokalnej społeczności. Wybór naszej oferty odbieramy także jako świadectwo wysokich kompetencji naszego przedsiębiorstwa w zakresie inwestycji komunalnych.” – skomentował zawarcie umowy Arkadiusz Arciszewski.

Źródło: Trakcja S.A.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *