Koronawirus atakuje. Polski producent zamyka fabryki

zakład produkcyjny

Ten post dostępny jest także w języku: English

Selena, wywodząca się z Wrocławia firma produkująca i dystrybuująca chemię budowlaną, postanowiła wstrzymać produkcję w swoich dwóch chińskich zakładach, w związku z epidemią koronawirusa, przekazała informację Gazecie Wrocławskiej Ilona Gajewska z biura prasowego spółki.

Dwa zakłady

Selena od ponad 10 lat produkuje na terenie Chin, zatrudniając na stale 70 pracowników. Firma postanowiła, biorąc pod uwagę szereg okoliczności i czynników, w tym również wytyczne chińskich władz oraz dostawy materiałów, zawiesić produkcję w swoich dwóch zakładach – w Nantong oraz Foshn Chinuri, gdzie produkowane są uszczelniacze. Przerwa w funkcjonowaniu zakładów ma potrwać do 9 lutego.

Wszyscy polscy pracownicy firmy mają możliwość powrotu do Polski i kontunuowania zatrudnienia w zakładach zlokalizowanych w kraju. Jak dotąd, jeden z nich skorzystał z takiej możliwości, podała Gazeta Wrocławska, cytując Ilonę Gajewską, rzecznik Seleny.

Śmiertelne zakażenie

Epidemia wywołującego zapalenie płuc koronawirusa wybuchła w grudniu w chińskim Wuhanie i zabiła już, według oficjalnych danych co najmniej 170 osób, a u ponad 7,7 tys. wykryto zakażenie.  Poza Chinami wirus jest już obecny w kilkunastu państwach świata, w tym także kilku europejskich. Jak dotąd nie odnotowano przypadku zarażenia nowym koranowirusem w Polsce.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *