Krzysztof Kieres nowym przewodniczącym SPC

Krzysztof Kieres

Ten post dostępny jest także w języku: English

Krzysztof Kieres wybrany został nowym przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu (SPC). Zastąpi On na tym stanowisku Ernesta Jelito, który pełnił tę funkcję zaledwie kilka miesięcy.

Nowe władze SPC wybrane

31 maja 2019 r. w Krakowie miały miejsce wybory nowych władz SPC. Nowym przewodniczącym stowarzyszenia na czteroletnią kadencję wybrany został Krzysztof Kieres. Zastąpi On na tym stanowisku Ernesta Jelito, który od lipca br. będzie pełnić funkcję członka zarządu koncernu HeidelbergCement. Ernest Jelito na przewodniczącego SPC wybrany został w grudniu ubiegłego roku.

Krzysztof Kieres to absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego na specjalności ekonomika i organizacja handlu zagranicznego. Podczas swojej kariery doświadczenie zdobywał w licznych firmach budowlanych. Między innymi odbył dwuletnią praktykę w niemieckim koncernie Bilfinger und Berger w Mannheim. Od 20 lat związany jest ze spółką Dyckerhoff Polska, w której w ostatnim czasie pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Walne Zebranie Członków SPC wybrało również wiceprzewodniczącego, którym został Dariusz Gawlak, prezes zarządu Cementowni Warta S.A. oraz członków zarządów stowarzyszenia, którymi zostali Włodzimierz Chołuja (CEMEX Polska), Xavier Guesnu (Lafarge Cement), Janusz Miłuch (Grupa Ożarów) i Andrzej Reclik (Górażdże Cement).

Dobry okres dla cementowej branży

Miniony rok okazał się rekordowym okresem dla branży cementowej w Polsce. Według danych GUS, produkcja cementu wyniosła w nim ponad 18,9 mln ton, a więc wzrosła o 9,9% w porównaniu z 2017 r. Jest to wynik lepszy od dotychczasowego rekordu produkcji cementu z 2011 r., kiedy to rynek napędzany był przez przygotowania do Euro 2012.

W ciągu czterech pierwszych miesięcy 2019 r. wolumen produkcji cementu sięgnął w Polsce natomiast blisko 5,1 mln ton, czyli wzrósł o 12,2% w stosunku do analogicznego okresu 2018 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *