LC Corp zmieni nazwę na Develia

Budynek i niebo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Akcjonariusze czołowego polskiego dewelopera LC Corp zdecydowali o zmianie jego nazwy. Po rejestracji zmiany statutu przez Krajowy Rejestr Sądowy spółka będzie się nazywać Develia, poinformowała firma w komunikacie.

Konieczna zmiana

Zmiana nazwy zapowiadana była już w listopadzie ubiegłego roku. Tłumaczono wówczas, że jest to krok związany z ochroną wizerunku oraz interesów spółki, poprzez oddzielenie korporacyjnej tożsamości od jej byłego większościowego akcjonariusza, czyli Leszka Czarneckiego, którego inicjały występowały w dotychczasowej nazwie firmy. Po zmianie struktury właścicielskiej spółka konsekwentnie realizuje przyjętą strategię, zakładającą nowe podejście do komercyjnych nieruchomości oraz umacnianie swojej pozycji w segmencie mieszkań.

Spadek sprzedaży w I kwartale

LC Corp w I kwartale br. sprzedał na podstawie notarialnych umów deweloperskich i przedwstępnych 331 lokali, w porównaniu do 649 w analogicznym okresie roku poprzedniego, co oznacza to spadek sprzedaży o 49% r/r. Ponadto zostało zawartych 155 rezerwacyjnych umów, których przekształcenie się w umowy deweloperskie spodziewane jest w następnym okresie.

Natomiast ilość przekazań w omawianym okresie sięgnęła 1 163 lokali, podczas gdy w ciągu trzech pierwszych miesięcy ubiegłego roku było ich 702, co oznacza wzrost o 66% r/r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *