Marvipol Development: zmiana na stanowisku wiceprezesa

dwie rece

Ten post dostępny jest także w języku: English

Mariusz Poławski, dotychczasowy wiceprezes spółki Marvipol Development, zrezygnował z członkostwa w zarządzie z powodu podjęcia nowych wyzwań zawodowych. W zaistniałej sytuacji rada nadzorcza zadecydowała, że działający w strukturze firmy od 9 stycznia br. Grzegorza Kawecki zostanie powołany do zarządu jako wiceprezes na dwuletnią kadencję ze skutkiem na 1 kwietnia 2020 r.

Doświadczenie zbierane w Komforcie

Grzegorz Kawecki to absolwent politologii i prawa na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W latach 1997-2006 pracował jako dyrektor ekspansji i marketingu sieci sklepów wyposażenia wnętrz Komfort. W latach 2006-2018 był wiceprezesem i prezesem SGI, czyli dewelopera mieszkaniowego, biurowego i powierzchni handlowych, działającego w 6 miastach Polski. Ostatni rok poświęcił na doradzanie giełdowym spółkom z zakresu tworzenia strategii działalności i optymalizacji inwestycyjnych procesów.

Rada nadzorcza Marvipolu jednocześnie podjęła uchwałę, na mocy której członek zarządu Robert Pydzik, związany ze spółką od maja 2017 r., został powołany do zarządu na kolejną dwuletnią kadencję. Będzie ona trwać do 15 stycznia 2022 r.

Skład zarządu dewelopera od 1 kwietnia br. będzie więc prezentować się następująco:

  • Mariusz Wojciech Książek – prezes zarządu,
  • Grzegorz Kawecki – wiceprezes zarządu,
  • Robert Pydzik – członek zarządu.

Rekordowy rok

Marvipol Development w 2019 r. zawarł 942 umowy sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, poprawiając wynik o 12% r/r i równocześnie ustanawiając nowy rekord w historii spółki. Wzmocnienie oferty o projekty adresowane do najbardziej wymagających klientów spowodowało także wzrost wartości sprzedanych lokali w minionym roku o 29% r/r do rekordowych 511,2 mln zł.

W 2020 r. Marvipol planuje wprowadzić do realizacji 10 projektów z 2 tys. lokali, które zlokalizowane będą w Warszawie, Gdańsku oraz Kołobrzegu.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *