Mayland: przygotowujemy się do realizacji nowych projektów

Maciej Kiełbicki Mayland

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kraków, Rzeszów i Warszawa – to miasta na które w najbliższej przyszłości stawia firma Mayland. Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający i członek zarządu Mayland Real Estate podsumowuje miniony rok i zapowiada nowe inwestycje.

Dynamiczny segment

Rynek centrów handlowych w Polsce już kilka lat temu osiągnął dojrzałość i w największych miastach jest już praktycznie nasycony. Jeśli słyszymy o wzmożonej aktywności deweloperskiej to dotyczy ona raczej miast poniżej 100 tys. mieszkańców. Wyraźnie przy tym widać rosnącą podaż projektów typu mixed-use. Temu trendowi towarzyszy rozbudowa tradycyjnych centrów handlowych – podlega jej prawie co czwarty projekt. To ciągle dynamiczny segment. Chodzi o dostosowanie oferty do zmieniających się wymagań konsumentów, w tym o zwiększenie i uatrakcyjnienie oferty gastronomicznej i rozrywkowej, zapewnienie kompatybilności z e-commerce, wzbogacenie o ofertę biznesową i coraz popularniejszy co-working. Rynek musi brać pod uwagę fakt, że już ponad połowa Polaków wybiera elektroniczne kanały sprzedaży, w ciągu trzech lat odsetek korzystających z tej formy zakupów wzrósł o 11 pkt. proc.

Mayland zapowiada inwestycje w projekty mixed-use

Koniunktura na rynku będzie oczywiście zależeć od kondycji globalnej gospodarki. W analizach rynku nieruchomości komercyjnych bierzemy jednak pod uwagę nie tylko te globalne trendy, ale również ewoluujące preferencje klientów odwiedzających nasze obiekty. Z uwagą obserwujemy zwłaszcza utrwalające się oczekiwania co do rozbudowy oferty niehandlowej. Tradycyjne galerie handlowe ustępują miejsca miejskim agorom z handlowo-usługowo-wypoczynkowym charakterem.

Dobrze oddaje ten trend konsekwentna ewolucja gdyńskiej Riviery prowadząca do zwiększenia oferty gastronomicznej i rozrywkowej, o czym świadczy między innymi zaplanowana rozbudowa kina Helios o dwie sale dream. Ten sam kierunek wytycza planowana rozbudowa Serenady w kierunku wielofunkcyjnego centrum z wieloformatową gastronomią, ofertą fashion, rozrywką i projektowanym Placem Wspólnym, miejscem spotkań dla mieszkańców Krakowa. Mayland ruszył też z projektem w Rzeszowie. To dla nas pionierski koncept, wykraczający poza branżę retail. Zakłada realizację inwestycji mieszkaniowej, wspartej kompleksem handlowym. Przygotowujemy się także do realizacji projektu mixed-use na warszawskim Czerniakowie.

Autorem komentarza jest Maciej Kiełbicki, dyrektor zarządzający i członek zarządu Mayland Real Estate.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *