Mieszkanie Plus na Zakrzowie we Wrocławiu

Mieszkanie plus we Wrocławiu

Ten post dostępny jest także w języku: English

We Wrocławiu w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus może powstać ponad 1 tys. lokali na działce zakupionej od Polskiego Holdingu Nieruchomości, poinformował Mirosław Barszcz prezes zarządu PFR Nieruchomości.

Mieszkania w dzielnicy Zakrzów

Zakupiona działka zlokalizowana jest we wrocławskiej dzielnicy Zakrzów przy ul. Zatorskiej. Grunt ma 12 hektarów i jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Plan przewiduje osiedle z 22 blokami mieszkalnymi, które będą miały od czterech do pięciu kondygnacji oraz ponad 1,3 tys. miejsc parkingowych. Większość lokali na osiedlu będzie miała powierzchnię ok. 50 m2.

Rozpoczęcie budowy planowane jest w IV kw. 2020 r., a oddanie pierwszych mieszkań pod koniec 2023 r., poinformował Mirosław Barszcz. Po wakacjach prawdopodobnie zostanie ogłoszony konkurs urbanistyczno-architektoniczny na projekt osiedla.

Mieszkania przy ul. Kolejowej

PFR Nieruchomości 5 lipca br. podpisała umowę z firmą B2 Studio na opracowanie dokumentacji projektowej osiedla przy ul. Kolejowej we Wrocławiu. Na działce o powierzchni 3 ha do 2023 r. powstanie osiedle na prawie 500 mieszkań. Zgodnie z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną wybudowanych zostanie siedem budynków oraz siedem lokali handlowo-usługowych. Planowany termin rozpoczęcia budowy wyznaczony jest na czerwiec 2020 r.

Program Mieszkanie Plus

Do tej pory w ramach programu Mieszkanie Plus powstało 867 mieszkań. Zlokalizowane są one w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Aktualnie w budowie jest ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. Na etapie projektowania pozostaje 16 tys. lokali, a potencjał gruntów przeznaczonych pod realizację programu wynosi 113 tys. lokali.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *