MLP Group z prawie 100 mln zł zysku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Deweloper MLP Group w 2018 r. zanotował 92,4 mln zł zysku netto, wobec 47,3 mln zł w 2017 r., podała spółka w raporcie. Oznacza to wzrost o 95% r/r. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 36% r/r do poziomu 141,5 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 151 mln zł, czyli o ponad 170% więcej niż rok wcześniej.

W ubiegłym roku Grupa zawarła umowy najmu komercjalizując łącznie ok. 170 tys. m² powierzchni magazynowej i biurowej. Nowe umowy dotyczyły 119 tys. m², a przedłużenia 56 tys. m². W trakcie budowy i w przygotowaniu pozostaje 62 tys. m² objętych umowami najmu. Jednocześnie powierzchnia do zabudowy na posiadanych gruntach sięga blisko 1,1 mln m².

Prezes Radosław T. Krochta poinformował, że grupa znajduje się w doskonałej sytuacji finansowej. Posiada bardzo dobrą strukturę kapitałową oraz własny banki ziemi, które umożliwiają realizację długofalowych celów strategicznych. Poza rynkiem polskim, priorytetowym dla spółki pozostaje rynek niemiecki. Oczekuje się na nim w najbliższych latach największego potencjału zwrotu z inwestycji. MLP Group planuje w 2019 r. rozpoczęcie działalności w Austrii w okolicach Wiednia.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni nowoczesnych magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Grupa prowadzi działalność na rynku polskim, niemieckim i rumuńskim.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *