Mostostal Warszawa podwykonawcą przy budowie Elektrowni Ostrołęka C

Elektrownia

Ten post dostępny jest także w języku: English

Oferta Mostostal Warszawa została wstępnie wybrana przez GE Power na realizację zadania podwykonawczego przy budowie elektrowni w Ostrołęce. Wartość oferty wynosi ponad 600 mln zł.

Roboty podwykonawcze

Zarząd Mostostalu został powiadomiony przez GE Power o wstępnym wyborze na wykonanie robót budowlanych dla budowy Elektrowni Ostrołęka C o mocy ok. 1000 MW – Pakiet V30, V32 i V33. Wartość złożonej oferty wynosi 609 mln zł netto.

W komunikacie zaznaczono, że nie jest to jeszcze ostateczna decyzja. Wybór oraz potwierdzenie finalnych warunków umowy wymaga dalszych uzgodnień z firmą GE Power, generalnym wykonawcą inwestycji oraz zgody inwestora.

Elektrownia Ostrołęka C

Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum GE Power oraz Alstom Power System. Całkowita wartość inwestycji to ok. 6 mld zł brutto. Zgodnie z projektem powstanie blok energetyczny Ostrołęka C o mocy 1000 MW.

Na terenie budowy w ostatnich tygodniach rozpoczęło się betonowanie głębokich fundamentów w obszarze fundamentu kotła. W bieżącym roku przewidziana jest intensyfikacja działań na placu budowy. Nowy blok ma być gotowy w 2023 r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *