MRPiT: nowy pełnomocnik Rządu ds. inwestycji zagranicznych

uścisk przed mapą

Ten post dostępny jest także w języku: English

Na stanowisko nowego wiceministra MRPiT (Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii) został powołany Grzegorz Piechowiak. Polityk będzie także sprawował urząd pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych, poinformował resort.

Pochodzący z Piły 57-letni poseł, Grzegorz Piechowiak, jest absolwentem studiów socjologicznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych, a także Wyższej Szkoły Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu, gdzie ukończył studia podyplomowe na kierunku “Zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości”. Polityk jest w posiadaniu licencji syndyka oraz uprawnień na kandydata do rad nadzorczych jednoosobowych spółek skarbu państwa.

W wyborach parlamentarnych w roku 2015, kandydował do Sejmu z listy partii Prawo i Sprawiedliwość, i od 2016 r. pełni mandat poselski. W listopadzie 2017 r. został członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. Od 2019 r., czyli od nowej kadencji Sejmu, jest członkiem Komisji ds. spraw wewnętrznych i administracji, gospodarki i rozwoju oraz sportu. Jest także przewodniczącym Grupy Bilateralnej Polsko-Włoskiej oraz Zespołu Parlamentarnego ds. Policji, a od 2019 r. członkiem Rady Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile – czytamy na stronie resortu. Grzegorz Piechowiak jest też przewodniczącym Zespołu Parlamentarnego ds. Policji oraz Grupy Bilateralnej Polsko-Włoskiej.

Na stanowisko sekretarza stanu w MRPiT został nominowany przez Jarosława Gowina. Od teraz będzie także pełnił stanowisko pełnomocnika Rządu ds. inwestycji zagranicznych. Jako pełnomocnik, jego zadaniem będzie zwiększenie poziomu inwestycji w Polsce. Stanowisko pełnomocnika uprawni Grzegorza Piechowiaka do nawiązywania kontaktów z organizacjami pozarządowymi, instytucjami międzynarodowymi oraz organami jednostek samorządu terytorialnego, tak aby ściągnąć do Polski zagranicznych inwestorów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *