Nagła zmiana we władzach PFR Nieruchomości

sala konferencyjna i laptop

Ten post dostępny jest także w języku: English

Nadszedł czas nieoczekiwanych zmian we władzach PFR Nieruchomości. Ze swoimi stanowiskami wraz z końcem bieżącego roku pożegnają się prezes zarządu Mirosław Barszcz oraz wiceprezes Grzegorz Muszyński. Konkurs na nowych członków zarządu ogłoszony zostanie w styczniu 2020 r.

Sukces czy porażka?

Odchodzący prezes i wiceprezes zbudowali profesjonalny zespół 250 osób, który przygotował 70 projektów inwestycyjnych na 40 tys. mieszkań. Wynik ten jest dobrze odbierany przez branżowych ekspertów, natomiast jest znacznie gorzej oceniany w powszechnym odbiorze, gdzie nazywany jest wręcz porażką. Tak krytyczne postrzeganie dotychczasowej działalności jednostki odpowiedzialnej za Mieszkanie Plus wynika w dużej mierze z niespełnienia medialnej obietnicy wyborczej zbudowania 100 tys. mieszkań na wynajem, która okazała się po prostu nierealna.

Potrzebny nowy impuls

Do zmian w zarządzie PFR Nieruchomości doszło za porozumieniem stron. Jak podał Puls Biznesu, ich inicjatorką była minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która po przejęciu w rządzie obszaru budownictwa chce dać programowi Mieszkanie Plus nowy impuls. Ponieważ grupa PFR podlega premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, także on musiał zatwierdzić zmiany w zarządzie PFR Nieruchomości.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *