Nowa inwestycja na warszawskiej Pradze

Ten post dostępny jest także w języku: English

Kreator Dom Invest rozpoczął sprzedaż apartamentów na warszawskiej Pradze, przy ul. Bliskiej 17. Projekt o nazwie Bliska Residence to 196 nowoczesnych apartamentów inwestycyjnych.

Według brytyjskiego dziennika „The Independent” warszawska Praga to najlepsza dzielnica spośród wszystkich miast Europy. Magazyn „Travel Supermarket” ocenił ją jako czwartą najmodniejszą dzielnicę Europy. Najciekawszym jej aspektem jest zachowana na prawym brzegu oryginalna przedwojenna architektura, w odróżnieniu od zabudowy lewobrzeżnej Warszawy niemal całkowicie zniszczonej po II wojnie światowej i powstaniu warszawskim.

Atrakcyjna infrastruktura, wydarzenia kulturalne (koncerty, wystawy), modne restauracje i doskonała lokalizacja to tylko niektóre atuty Pragi, która obok Powiśla cieszy się największym zainteresowaniem inwestorów. Dzielnica cały czas dynamicznie się rozwija i jest miejscem, które posiada niepowtarzalny klimat. Inwestując w lokalizacji, która przechodzi swój renesans, można w przyszłości zyskać   – tłumaczy Klaudia Siarkiewicz, Prezes Kreator Dom Invest.

Bliska Residence to nowoczesne apartamenty o powierzchni od 20 do 35 mkw. Będą stanowić propozycję dla inwestorów poszukujących możliwości osiągnięcia atrakcyjnej stopy zwrotu dla najmu długoterminowego. To rozwiązanie łączy możliwość stabilnej inwestycji mieszkaniowej ze wszystkimi aspektami ochrony poprzez umowę deweloperską i jednocześnie zakupu komercyjnego z wieloletnią umową najmu.

Ceny metra kwadratowego w apartamentowcu zaczynają się od 10.975 zł +VAT. Inwestorzy dodatkowo mają możliwość całkowitego odliczenia 23% VAT. Kupujący może skorzystać z usługi renomowanego operatora Vola Residence, który oferuje najem długoterminowy, co daje stałą kwotę zysku z najmu na poziomie 7% zwrotu z inwestycji. Zakupiony lokal stanowi własność hipoteczną nabywcy. Największą korzyścią z perspektywy inwestorów jest fakt, że kwota najmu jest stała i niezależna od wyników finansowych operatora.

Inwestycja w apartamenty jest bardzo korzystna z punktu widzenia inwestorów. Mają tu możliwość podpisania stałej, długoterminowej umowy najmu, co zapewni im bezpieczny zysk w skali 7% rocznie. Dodatkowo apartament jest zabezpieczony hipoteką, także ryzyko zminimalizowane jest do zera. Warto zwrócić uwagę, jak unikatowym rozwiązaniem na rynku jest możliwość odliczenia 23% stawki VAT. W przeciwieństwie do condohoteli, gdzie kupujący partycypuje w ewentualnym podziale zysku, z którym poprzez pandemię inwestorzy mają coraz większe problemy i nawet te ukończone inwestycje mogą nie przynieść swoim właścicielom zysku  – ocenia Michał Orzechowski, Prezes Vola Residence.

Budynek został zaprojektowany przez renomowaną pracownię architektoniczną „Beczak & Beczak”. Projekt wpisuje się w unikatową architekturę i obraz najmodniejszej dzielnicy Warszawy. Na atrakcyjność lokalizacji wpływają m.in. znajdujące się kilka minut drogi od Bliska Residence inwestycje jak 8-hektarowe Soho Factory, 38-hektarowy Port Praski, plaże nad Wisłą z widokiem na Starówkę, czy odrestaurowana wytwórnia wódek „Koneser”. Dzięki nim Praga posiada wyjątkową przestrzeń miejską z niepowtarzalną atmosferą przyciągającą coraz więcej inwestorów.

Źródło: Kreator Dom Invest

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *