Nowe przetargi na budowę autostrady A2

autostrada a2

Ten post dostępny jest także w języku: English

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) kontynuuje ogłaszanie przetargów na budowę autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Siedlcami. Do grona otwartych postępowań w ciągu kilku dni dołączy przetarg na realizację odcinka Groszki-Gręzów.

Kolejny przetarg

GDDKiA, 24 września br., poinformowała o skierowaniu do publikacji ogłoszenia o zamówieniu na budowę drugiego z trzech odcinków, na które podzielony został 37 km fragment autostrady A2 pomiędzy węzłem Ryczołek (koniec obwodnicy Mińska Mazowieckiego), a Siedlcami. Wspomniany przetarg dotyczy budowy prawie 13 km drogi pomiędzy węzłem Groszki (gmina Kałuszyn) a węzłem Gręzów (gmina Grębków). Postępowanie zostało już przekazane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że zostanie wszczęte w ciągu najbliższych kilku dni.

Przetarg na projekt i budowę pierwszego odcinka (Ryczołek-Groszki, ok. 12 km) ogłoszony został 23 września br.

Nawierzchnia do wyboru

W trosce o konkurencyjność na rynku, GDDKiA postanowiła dać potencjalnym wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni, jakiej użyją podczas budowy. Zwycięzca postępowania będzie mógł zastosować technologię, w której się specjalizuje i to od niego będzie zależeć czy nawierzchnia tego odcinka autostrady A2 będzie betonowa czy bitumiczna. To nowe zapisy w dokumentacji przetargowej Dyrekcji.

Przetarg prowadzony będzie w trybie postępowania nieograniczonego, z terminem składania ofert wyznaczonym na 3 grudnia br. Plany GDDKiA zakładają, że jeśli nie będzie odwołań, umowę z wykonawcą uda się podpisać w maju przyszłego roku.

Praca wre

Na wschód od Warszawy na autostradzie A2, prace toczą się obecnie na odcinku Lubelska-Konik (5,6 km) oraz Konik-początek obwodnicy Mińska Mazowieckiego (9,2 km). Generalnym wykonawcą obu odcinków, których budowa ma się zakończyć w II kw. 2020 r., jest Polaqua. Na etapie przygotowania zaś znajduje się odcinek Siedlce-granica państwa (95,5 km), którego łączny koszt szacowany jest na ok. 4,5 mld zł, a termin zakończenia budowy na 2024 r

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *