Nowi właściciele Murapolu

balkony w słońcu

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jeden z największych deweloperów w Polsce, Murapol, został przejęty przez spółkę joint venture utworzoną przez fundusz zarządzany przez Real Estate Group Ares Management Corporation oraz Griffin Real Estate. Łącznie zostało wykupione 98,04% akcji Murapolu. 

Murapol jest obiecującym nabytkiem – firma może pochwalić się licznymi osiągnięciami związanymi z dostarczaniem na rynek produktu dobrej jakości, jak również dużą liczbą projektów w przygotowaniu, jak podaje John Ruane, partner i prezes działu european real estate equity w funduszu Ares. 

Portfel projektów w trakcie budowy grupy Murapol według stanu na koniec 2019 r. to ponad 6,85 tys. lokali o łącznym PUM przekraczającym 296,8 tys. mkw., powstających w 57 budynkach w ramach 21 inwestycji w całej Polsce. Ponadto, Murapol jest spółką o ugruntowanej pozycji z dobrymi perspektywami wzrostu na jednym z najbardziej aktywnych rynków mieszkaniowych w Europie, jak komentuje Piotr Fijołek, senior partner w Griffin Real Estate. 

Griffin Real Estate to największy inwestor typu private equity w Europie Środkowo-Wschodniej działający w sektorze nieruchomości. Wartość brutto zarządzanych przez Griffin aktywów to ponad 5 mld euro. 

Ares Management Corporation, notowany na NYSE, działa w obszarze inwestycji alternatywnych, prowadzi trzy firmy specjalizujące się w kredytach, private equity, a także nieruchomościach.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *