Nowy Członek Zarządu w Grupie Selena

Logo Seleny

Rada nadzorcza Selena FM z dniem 19 listopada 2018 r., powołała Elżbietę Korczyńską w skład Zarządu, powierzając jej pełnienie obowiązków CFO aż do momentu powołania wiceprezesa zarządu ds. finansowych, poinformowała spółka. Obecnie zarząd firmy tworzą prezes Marcin Macewicz, Artur Ryglowski – dyrektor ds. operacji produkcyjnych i logistycznych, a także Agada Gładysz-Stańczyk – dyrektor ds. innowacji i rozwoju.

Elżbieta Korczyńska jest absolwentką wrocławskich uczelni – Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego, na którym ukończyła studia MBA. Nim w 2005 r. dołączyła do Seleny, pracowała przez 11 lat w American Restaurants na stanowiskach corporate controller, treasury director oraz director of planning. W Grupie Selena zaś powierzono jej m.in. funkcję wiceprezesa zarządu w randze dyrektora finansowego w spółce należącej do grupy oraz stanowisko kontrolera dla ok. 30 spółek zależnych. Od 2015 r. pracowała na stanowisku dyrektora ds. skarbu.

Selena to spółka powstała w 1992 r. w Polsce, działająca obecnie w kilkudziesięciu krajach, zajmująca się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej. W okresie I-III kw. br. odnotowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgające 927,5 mln zł, czyli o 4% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. Zysk netto zaś wyniósł 23,7 mln zł, wobec 12,1 mln zł zysku w I-III kw. ubiegłego roku, co oznacza wzrost o 96% r/r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *