Nowy dyrektor generalny sprzedaży cementu i B2B/B2C w Lafarge

Lafarge logo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Maciej Sypek, związany z firmą Lafarge od 12 lat, został jej nowym dyrektorem generalnym sprzedaży cementu i B2B/B2C w Polsce, poinformowała spółka w komunikacie. Jego zadaniem będzie rozwijanie nowej strategii sprzedaży.

12 lat w Lafarge

Maciej Sypek dotychczas przepracował w Lafarge 12 lat. Przed powołaniem na nowe stanowisko pełnił w firmie funkcję m.in. kierownika ds. kluczowych klientów czy kierownika segmentu B2B/B2C. Stworzył krajowy dział wsparcia technicznego, a także centrum obsługi reklamacji. Od 2017 r. był dyrektorem marketingu technicznego, gdzie koordynował pracę zespołów odpowiedzialnych za działalność badawczo-rozwojową, techniczne wsparcie oraz obsługę reklamacji.

Pierwsze tygodnie na nowym stanowisku wypełnią spotkania z kluczowymi klientami oraz członkami sprzedażowego zespołu, poinformował Maciej Sypek, cytowany w komunikacie. Zadaniem postawionym przed nowym dyrektorem jest wdrożenie nowej strategii sprzedaży opartej na nowych usługach, innowacyjnych produktach oraz nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych.

Maciej Sypek to absolwent Technologii chemicznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (AGH). Uzyskał także dyplom MBA w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu na Politechnice Krakowskiej oraz Politechniki Warszawskiej w ramach programu LafargeHolcim Discovery. Obecnie realizuje studia doktoranckie na AGH.

Czołowy producent cementu kruszyw i betonu

Działająca od w Polsce od 1995 r. firma Lafarge, jest jednym z czołowych producentów cementu, kruszyw oraz betonu, a także liderem rozwiązań na krajowym rynku budowlanym. W niemal 50 zakładach zatrudnia blisko 1,5 tys. pracowników. Lafarge jest częścią globalnej Grupy LafargeHolcim, zatrudniającej w ponad 80 krajach ok. 90 tys. osób i posiadającej ponad 2,3 tys. zakładów.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *