Nowy fotoplan Warszawy jest dostępny online

fotoplan

Ten post dostępny jest także w języku: English

Fotoplan 2021 to szczegółowa mapa całego obszaru Warszawy, która powstała dzięki zdjęciom lotniczym. Plan ma bardzo wysoką dokładność, a władze miasta udostępniły go na stołecznym portalu internetowym.

Nowy fotoplan Warszawy obejmuje 737,6 km2 powierzchni, na którą składa się zarówno obszar miejski, jak i obrzeża stolicy. Mapa, w której jeden piksel odpowiada 5 cm w terenie powstała dzięki zdjęciom lotniczym. Wykonano je 28 kwietnia oraz 11 maja 2021 r. z pokładu samolotu Partenavia P-68 lecącego na wysokości około 1300 m z prędkością około 250 km/h. Wysoką dokładność mapy, nawet w bardzo zabudowanym centrum miasta, osiągnięto poprzez wykonanie dodatkowych lotów.

Fotoplan jest dostępny na stołecznym portalu (www.mapa.um.warszawa.pl), gdzie mogą z niego korzystać zarówno mieszkańcy Warszawy, jak i turyści. Zdaniem władz miasta, szczegółowa mapa będzie mogła zostać wykorzystana do wielu celów, m.in. przyrodniczych, komunikacyjnych, turystycznych, urbanistycznych, bezpieczeństwa, a także do określania własności.

Warto dodać, że nowy fotoplan pojawi się również w usłudze Web Map Service, a dostęp do niego będzie bezpłatny.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *