OKAM sfinalizował historyczną transakcję na polskim rynku nieruchomości

sold land

Ten post dostępny jest także w języku: English

Deweloper OKAM nabył 62 ha poprzemysłowego terenu w warszawskiej dzielnicy Żerań. Transakcja jest jedną z największych tego typu na rynku nieruchomości w Warszawie, ale także w Polsce. Kwota nie została jednak ujawniona.

Poprzednim właścicielem działki jest FSO – polski producent części samochodowych, a wcześniej producent samochodów o znaczeniu historycznym. Kupując ten grunt, OKAM dokonał jednej z największych tego typu akwizycji na rynku w ramach jednej transakcji.

Przed firmą stoi teraz nie lada wyzwanie – skala inwestycji będzie ogromna, a samo przygotowanie zajmie kilka lat, natomiast wieloetapowa realizacja – ponad dziesięć lat. Firmie zależy na zachowaniu charakteru tego ważnego historycznie miejsca, dlatego inwestycja będzie prowadzona z szacunkiem dla przeszłości i poprzedzona konsultacjami z zainteresowanymi stronami. Już dziś teren ten posiada bezpośredni dostęp do trasy S8, pełną komunikację miejską (tramwaje, autobusy, kolej) oraz ścieżki rowerowe. W niedalekiej przyszłości planowana jest również budowa stacji metra.

Na razie plany na najbliższą przyszłość mają na celu uatrakcyjnienie tego miejsca dla obecnych i przyszłych najemców oraz zapewnienie im możliwości kontynuowania działalności. Warto zaznaczyć, że firma ma duże doświadczenie w rewitalizacji terenów pofabrycznych:

  • Inwestycja Bohema – Strefa Praga na warszawskiej Pradze-Północ, która realizowana jest na terenie dawnej fabryki Pollena-Uroda;
  • Inwestycja LODZ.WORK (teren dawnej fabryki Teodora Meyerhoffa w Łodzi) oraz Strefa Piotrkowska 217;
  • Spółka planuje również realizację projektu na terenie dawnej fabryki Danone.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *