Oknoplast inwestuje w moce produkcyjne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Grupa Oknoplast rozpoczyna rozbudowę zakładu produkcyjnego pod Krakowem, który pozwoli na zwiększenie poziomu automatyzacji oraz zdolności produkcyjnych.

Nowy zakład pod Krakowem

Rozbudowa zakładu pod Krakowem obejmuje budowę nowego kompleksu produkcyjno-logistycznego o powierzchni 16 tys. m2. Inwestycja powstaje w Ochmanowie przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego.

W ramach projektu zostanie rozbudowana i zautomatyzowana produkcja wyrobów z aluminium i PCV. Powstanie również nowoczesne centrum logistyczne do sortowania i pakowania towarów oraz kompletacji akcesoriów okiennych. Poszerzona zostanie także przestrzeń biurowa. Rozbudowa poprawi efektywność procesów produkcyjnych i logistyczno-magazynowych, co pozwoli zwiększyć moce produkcyjne zakładu ponad 30%. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na 1 marca 2024 r.

Rekordowe wyniki finansowe w 2018 r.

Grupa Oknoplast w 2018 r. osiągnęła obrót na poziomie 720 mln zł. Około 75% przychodów zrealizowanych zostało na rynkach zagranicznych. W planie na ten rok założono sprzedaż na poziomie 777 mln zł. Strategia spółki zakłada zwiększanie przychodów oraz przekroczenie granicy 1 mld zł w 2021 r. Firma działa obecnie na 13 rynkach i zatrudnia ponad 1 850 pracowników.

Oknoplast to jeden z największych europejskich producentów okien i drzwi z PVC. Firma w swojej grupie skupia trzy fabryki i trzy marki, które są obecne na różnych segmentach rynku.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *