Osiedle mieszkaniowe z prefabrykatów wybudowane w Toruniu

PFR-Nieruchomości_Toruń_sierpień_3-766x430

Ten post dostępny jest także w języku: English

Po 9 miesiącach prac zakończył się montaż osiedla mieszkaniowego, składającego się z ośmiu czterokondygnacyjnych budynków z 320 mieszkaniami, przy ul. Okolnej w Toruniu. Powstało ono w technologii prefabrykacji – moduły zostały wyprodukowane w fabrykach, a następnie zmontowane na miejscu. Inwestycja realizowana jest w ramach części rynkowej rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomosci SA. Rekrutacja rozpocznie się 6 września.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Pekabex – firma specjalizuje się w produkcji i montażu nowoczesnych elementów prefabrykowanych. Elementy prefabrykowane produkowane są poza placem budowy i montowane na miejscu przez kilka ekip montażowych – w ciągu zaledwie 9 miesięcy liczba wyprodukowanych elementów (ściany, stropy, klatki schodowe) osiągnęła 3 598 sztuk. Obecnie Pekabex jest w trakcie prac wykończeniowych wewnątrz mieszkań oraz rozpoczyna prace związane z zagospodarowaniem części wspólnych.
Nabór na mieszkania rozpocznie się 6 września i będzie składał się z dwóch etapów:
  • Samorząd sprawdzi, czy złożone przez kandydatów wnioski spełniają kryteria socjalne, a następnie przydzieli odpowiednią punktację zgodnie z zapisami uchwały Rady Miasta Torunia. Na dodatkowe punkty mogą liczyć osoby nieposiadające tytułu prawnego do innego mieszkania, rodziny z dziećmi oraz rodziny z osobami niepełnosprawnymi.
  • PFR Nieruchomosci SA sprawdzi zdolność czynszową kandydatów. Najemcy zostaną zweryfikowani pod względem finansowym, tj. czy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto na poziomie pozwalającym na opłacanie miesięcznego czynszu. Każdy potencjalny najemca zostanie również sprawdzony w BIG Infomonitor oraz Krajowym Rejestrze Długów.
Warto zaznaczyć, że w tej samej formule Pekabex buduje również osiedle Sianowskie. Mieszkania mają być gotowe na początku 2023 roku. Budowa obejmie siedem trzypiętrowych budynków o średniej powierzchni mieszkań 50m2. Aż 90% z nich stanowić będą mieszkania dwu- i trzypokojowe. Inwestycja będzie budowana w oparciu o technologię prefabrykacji. Sianów będzie pierwszą lokalizacją w województwie zachodniopomorskim, w której powstanie inwestycja w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *