P.A. Nova z nowym prezesem

biurowce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rada nadzorcza przedsiębiorstwa P.A. Nova, zajmującego się kompleksową obsługą inwestycji w zakresie projektowo-budowlanym, dnia 18 czerwca br. powołała na stanowisko prezesa zarządu Tomasza Janika.

Wiele lat doświadczenia

Tomasz Janik związany jest z firmą P.A. Nova od kwietnia 2017 r., a pół roku później objął w niej stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych. Wcześniej przez 8 lat związany był z Mostostalem Zabrze, gdzie również odpowiedzialny był za finanse. Nowy prezes P.A. Nova to absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej, posiadający Dyplom ACCA (The Association of Chartered Certified Accountants), czyli jedną z najbardziej prestiżowych kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości.

Poprzednim prezesem spółki P.A. Nova, przez około rok był Piotr Korek, który dnia 28 września 2018 r. złożył rezygnację z pełnienia swojej funkcji ze względów osobistych.

2018 r. z nieco gorszymi wynikami

P.A. Nova w 2018 r. odnotowała 17,67 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego na akcjonariuszy jednostki dominującej, w porównaniu do 20,05 mln zł zysku rok wcześniej, co oznacza spadek o 12% r/r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 183,54 mln zł, wobec 248,03 mln zł w 2017 r., co z kolei oznacza spadek o 26% r/r.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *